DIY alebo vyrobte si čiapku!

Na internete akoby sa vrece roztrhlo s rôznymi návodmi v štýle „urob si sám“. Aj menej zdatné typy si podľa týchto návodov dokážu vyrobiť nábytok z paliet, vianočné ozdoby z papiera, či dokonca háčkované čiapky. Práve tie sú módnym hitom a s obľubou ich nosia nielen tí najmenší. Chcete si nejakú vyrobiť?

Háčkovaná čiapka – záľuba i zárobok

Na výrobu takejto čiapky toho nepotrebujete veľa. Stačí čas, aspoň trošku šikovné ruky, priadza, ihlice a samozrejme návod. Do vyhľadávača zadajte výraz háčkovaná čiapka návod a okamžite máte k dispozícii množstvo rôznych vzorov a kadejakých tvarov čiapok. Tie najšikovnejšie mamičky dokážu pre svoje ratolesti vyrobiť dokonca detské čiapky v tvare zvieratiek, či obľúbených rozprávkových postavičiek. Výhodou háčkovaných čiapok je to, že ich možno vyrábať aj ako letné, či jarné čiapočky. V tomto prípade stačí zvoliť väčšie očká a čiapka tak nebude príliš hrubá a teplá. Takéto čiapočky sú skôr módnym doplnkom a nosia ich detičky, ale aj staršie dievčatá.

Háčkované čiapky pre deti sú veľmi obľúbené aj v zahraničí, kde je ručná práca o čosi viac cenená ako u nás. A mnohé mamičky na materskej dovolenke si dokonca z háčkovania spravili výhodný obchod, keďže svoje výrobky predávajú na rôznych internetových bazároch. Popri tejto práci majú čas na svoje deti a pritom si čo – to zarobia. Nechcete to skúsiť tiež?

Skúste aj pletené čiapky

Aj v tomto prípade sa spoľahnite na vyhľadávač a heslo pletená čiapka návod. Ak ste zvládli čiapku uháčkovať, istotne ju zvládnete i upliesť. Pletú sa čiapky dámske, detské čiapky na zimu a dokonca aj čiapky pre pánov. Výhodou pletených čiapok je to, že dokonale zahrejú aj v tej najväčšej zime. Sú preto vhodné nielen na bežné nosenie, ale i na zimné športy. Takéto ručne robené háčkované, pletené a štrikované čiapky budú aj skvelým darčekom pre Vašich blízkych. A viete, čo je na nich najlepšie? Nik iný nebude mať rovnakú čiapku, ako Vy! Každý kus je totiž originál.

FOTO: paleka / Dollar photo club