Aké čiapky sa Vám hodia?

Neviete si bez čiapky zimu predstaviť alebo skôr máte pocit, že Vám žiadna pokrývka hlavy nesvedčí? Počas tuhej zimy to však bez čiapky jednoducho nejde. A v ideálnom prípade je čiapka nielen pokrývkou hlavy, ale tiež perfektným módnym doplnkom. Veď tak, ako aj iné časti šatníka, aj nosenie čiapok podlieha módnym trendom!

ciapkaAko si teda vybrať zimné čiapky? Skúste sa riadiť nasledujúcimi pravidlami.

  1. Typ Vašej postavy. Ak máte oválnejšiu postavu a nejaké to kilečko navyše, určite sa Vám nebudú hodiť malé ciapky. Mohli by ste v nich pôsobiť komicky. Platí pravidlo, že k mohutnejšej postave sa hodia väčšie čiapky a k nižšej a útlejšej postave skôr menšie čiapky.
  2. Účel alebo kam v čiapke idete? Uznajte, že v elegantnom klobúku by ste na svahu vyzerali prinajmenšom zvláštne. Preto je nutné vyberať si čiapku aj podľa účelu. Na zimné športy sa vynikajúco hodia čiapky eisbär, ktoré dokonale doplnia lyžiarsky outfit. Na spoločenské udalosti sa zas hodia elegantné klobúky a prechádzku alebo nákupy môžete absolvovať v modernej háčkovanej čiapke.
  3. So strieškou alebo bez? Nie každému sa čiapky so strieškou hodia. Či už striešky nosíte alebo nie, pamätajte si, že by nemali byť širšie ako Vaše ramená. Vyzerali by ste ako hríbik. Aj keď sú maxi klobúky moderné, hodia sa skôr na pláž…
  4. Riaďte sa vekom. Neznamená to, že po 50-tke musíte staviť na strohosť a nudu. Platí však, že niektoré čiapky na zimu je lepšie prenechať mladším ročníkom. Viete si predstaviť dámu v rokoch s brmbolcami? Naopak, čiapky pre deti by mali hýriť farbami a veselosťou!
  5. Farba čiapky. Pánske čiapky sú vyrábané skôr v tmavších a neutrálnych farbách. Naopak, zimné čiapky dámske hýria farbami a rôznymi vzormi. Vyberať by ste mali podľa toho, aká farba sa hodí k typu Vašej pleti. Napríklad bledá pleť bude pri čiernej čiapke vyzerať ešte bledšie! Trendom je tiež farebne zladiť všetky zimné doplnky, teda zvoliť čiapku, rukavice i šál v rovnakej farbe a s rovnakým vzorom.

Spoľahnite sa aj na módne trendy. Absolútnym hitom tejto zimnej sezóny sú beanie čiapky. Nosia sa v rôznych farebných kombináciách a s veselými nápismi. Dámske čiapky beanie sú navyše vykladané rôznymi kamienkami, či flitrami. Tieto čiapky nosia dokonca aj celebrity ako Rihanna, Jay-Z alebo Justin Timberlake.

FOTO: bevangoldswain / Dollar photo club