5 pravidiel dobre oblečeného muža

Aj v obliekaní mužov existujú isté pravidlá, ktoré by nemali byť porušované. A to či už ste športový typ, ktorý sa cíti dobre v džínsoch a tričku alebo elegán, ktorý si potrpí na kvalitné obleky.

Ako sa teda obliekať podľa vlastného štýlu a pritom vždy dobre vyzerať? Poradíme Vám, ako má vyzerať pánske oblečenie!

  1. Dobre padnúci oblek

Ak pracujete na vyšších postoch, pravdepodobne je oblek Vašou každodennou súčasťou. Ponuka je dnes naozaj široká a preto si môžete vybrať panske obleky kadejakých farieb a strihov. Platí však, že oblek má byť v tmavších farbách a čím vyššiu funkciu zastávate, tým tmavší oblek by ste mali nosiť. Okrem toho, že oblek musí dokonale padnúť, je treba dbať aj na vhodnú dĺžku rukávov a nohavíc. Rukávy majú siahať po začiatok veľkého palca a pánske nohavice sa majú na topánke len jemne krčiť.

  1. Vhodná košeľa

Na košele s krátkym rukávom radšej vopred zabudnite. Pod oblek sa absolútne nehodia! Takéto košele si môžete vziať na stretnutie s priateľmi. K obleku sú však trendom pánske košele slim fit, ktoré dokonale zvýraznia mužskú postavu. Ani košeľa so zdvihnutým golierom nie je to pravé orechové.

  1. Biele ponožky? Nesprávna voľba.

Biele ponožky vykúkajúce spod lemu nohavíc sú absolútnym faux pas. Ponožky majú byť vždy vo farbe nohavíc alebo vo farbe topánok. A jednoznačne tmavé! Absolútnym prešľapom (bohužiaľ u slovenských mužov pomerne bežným) sú ponožky v sandáloch…

  1. Pánske mikiny

Ak ste športový typ, zrejme si potrpíte na pánske mikiny. Nie je na tom nič zlé, veď nie každý sa musí cítiť dobre v saku. Avšak mikiny pánske s nápisom cez celú hruď či chrbát, sú určené skôr pre deti. Nehovoriac o podobizniach rôznych filmových a komixových hrdinov. To isté platí pre pánske bundy. V jednoduchosti je krása!

  1. Aj muži sa musia vedieť zladiť…

Konkrétne vo farbe opasku a topánok. Hnedý opasok „doladený“ k čiernym topánkam naozaj nie je vhodnou voľbou. Platí teda, že farba topánok a opaska musí byť vždy rovnaká.

Samozrejmosťou je vždy čisté a ožehlené oblečenie a vyčistené topánky! V opačnom prípade nebude ani ten najlepšie zvolený outfit stáť za veľa.

FOTO: bepsphoto, milosljubicic / Dollar photo club